Restoran yönetimleri günümüz teknolojisinin sunduğu imkânlar sayesinde artık dijital ortamlarda yerini almıştır. Teknolojinin sunmuş olduğu kolaylıkları restoran yönetim süreçlerine taşıyan yazılımlar restoran yönetimi olarak adlandırılmaktadır. Bu sistemlerden verimli bir şekilde faydalanabilmek için ERP yazılımlar ile entegre edilmiş sistemlerin kullanılması büyük önem arz etmektedir.

          Restoran yönetimi self servis, garson takibi, paket servis, otel entegrasyonu ve tahsilat gibi birçok süreci içinde barındırarak verimliliği en üst düzeyde hedeflemektedir. Bu süreçleri manuel olarak uygulamak hem zaman alıcı hem de zor bir iştir. Bununla birlikte birçok karışıklığa sebebiyet verebilmektedir. Restoran yönetimini sağladığı en büyük kolaylıklar arasında performans takibi ve ihtiyaçlara göre özelleştirilebilir olması bulunmaktadır. Restoran yönetimlerinde sipariş yönetimi ve rezervasyon işlemlerindeki paket servis, sipariş takibi gibi işlemlerde hata olasılığını en aza indirgemektedir. Bu da işletmenin hizmet kalitesini arttırmaktadır.

Verisel Bilgi Teknolojileri tarafından sunulan restoran yönetimi işletmeciye operasyonları kolayca yönetebilme ve kontrol-takip imkanı sunabilmektedir. Böylece işletme sahibi yönetim işlemlerine ayıracağı zamandan tasarruf ederek sadece müşteri memnuniyetine odaklanabilir. Neden restoran yönetimi sorusunun cevabı olarak; salon ve masa yönetimi için istenilen sayıda tanımlama yapılabilir, yine istenilen sayıda menü kategorisi ve ürün tanımlaması yapılabilir, her masa için ayrı takip sağlanabilmektedir. Bu sayede satış ve maliyet analizleri ile gelir gider raporu da elde edilebilir. Dokunmatik ekran özelliği ile kolay bir kullanım sunmaktadır. Bununla birlikte barkodlu satışlar gerçekleştirerek sipariş talepleri de düzenlenebilmektedir. Verisel bilgi teknolojileri restoran yönetim programı ile tüm işlemlere hız ve kolaylık sağlayacaktır. İçeriğinde barındırdığı üretim ve maliyet, paket servis, depo programı, cari takibi, otel entegrasyonu modülleri sayesinde restoran hakimiyetini daha kolay kılmaktadır.

Salon ve masa yönetimi ile her salon için istenilen sayıda masa açılabilmektedir. Yetkiler tanımlanarak her yetkilinin kendine tanımlanan salonla ilgili işlem yapabilmesi sağlanmaktadır. Yazıcı yönlendirmeleri ile yapılan tanımlarla her sipariş için bir düzen oluşturulabilir. Menü isimleri, menü tanımları ve alt tanımları, sınırsız sayıda ürün açılabilmektedir. Paket servis; caller id uyumlu sipariş ekranıyla hızlıca sipariş oluşturularak rehber üzerinden müşteri takibi yapılabilmektedir. Her garson için ayrı bir tanımlama yapılarak her sipariş için ayrı garson tanımlanabileceği gibi tüm siparişler bir garson üzerinden de yapılabilmektedir.

Verisel Bilgi Teknolojileri restoran yönetimi ile ilgili tüm işlerde hız ve kolaylık sağlar.